• تلفن: 02188012280
دانشگاه تهران / 28 و 29 آبان ماه 1398 / دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

ثبت نام در کارگاه‌های آموزشی نمایشگاه کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران رایگان می‌باشد و می‌بایست در سامانه کاریابی ثبت نام نمایید.

شاتل

احمدرضا نخجوانی

دکتر احمدرضا نخجوانی

توصیه هایی برای استخدام

فناپ

User

مسعود زمانی

در جستجوی کرانه‌ها

در طول 15 سال گذشته حجم و نرخ تغییرات محیط زندگی و کسب و کار به قدری بزرگ بوده است که تقریباً هیچکدام از افراد، بنگاه‌ها و حتی شرکت‌های مشاور بزرگ دنیا نتوانسته بوده بخش‌های بزرگی از آن را احصاء و پیش‌بینی کنند. در این کارگاه می‌خواهیم با نگاهی نو به شکل و سرعت تغییرات بخشی از این تحول پیش‌رو را فهم کرده و با تکیه به برخی نمونه‌های موفق حدس‌های قابل اتکایی (و نه پیش‌بینی دقیق!) درباره روند آینده فناوری، به عنوان مهم‌ترین عامل تغییر جهان، داشته باشیم.

solico

محسن روستامحسن روستا

سازمان ایده آل من

موسسه باران

مهدی بیگی

مهدی بیگی

رزومه نویسی به زبان انگلیسی برای
ارائه به شرکت های بین المللی

رزومه چند صفحه نوشته نیست! داستان تکامل شور و اشتیاق شما در مسیر کار و زندگی است.

استخدام شدن یا نشدن چقدر برای شما اهمیت دارد؟ کار کردن در یک شرکت خوب و حرفه ای چقدر جذابیت دارد؟ آیا رزومه نویسی در استخدام شما تاثیر دارد؟ در این کارگاه مطالبی برگرفته از تجربیات واقعی در پاسخ به سوالات بالا به شما ارائه می شود. این کارگاه برای دانشجویان و فارغ التحصیلان علاقمند به فعالیت در شرکت های بین المللی کاربرد دارد.

مدبران هما

مهدی فریورمهدی فریور – یونس جداری

آشنایی با روش های سرمایه گذاری در بورس

در این کارگاه روش ها و ابزارهای مختلف سرمایه گذاری مستقیم و غیر مستقیم در بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار تهران و همچنین ساختار بازار سرمایه و نهادهای مالی فعال در آن جهت آشنایی مخاطبین و نحوه ورود به بازار کار معرفی می گردد.

Snapp

عبدالله زراعت پیشهعبدالله زراعت پیشه

رویاهاتو دنبال کن

برای داشتن آینده شغلی ایده آل ، نیازی به راه اندازی استارتاپ نیست ، برای داشتن آینده شغلی و مالی مطمئن نیازی به زندگی کارمندی نیست….. فقط کافیه رویاهاتو دنبال کنی.

all4youth

User

مدیران شرکتهای زیر مجموعه با هم برای جوانان

کارگاه آشنائی با صنایع مختلف

dnaunion

User

سپیده صبحی

کارگاه تحقیقات بازار

yektanet

بهنام کشانیبهنام کشانی

پرسونال برندینگ

yektanet

علی درجزینیعلی درجزینی

موفقیت شغلی با رویکرد موج سوم

پنل منابع انسانی

پنل آنچه برای ورود به بازار کار باید بدانیم

علی قاسم خانی، مدیر منابع انسانی اسنپ – محمدحسین شهرمیانی، مدیر منابع انسانی رهنما – بهار واثق، مدیرمنابع انسانی یکتانت – فرشاد اصلانی، talent acquisition ایرانسل؛ مدیریتور: آرش سروری

all4youth

User

مدیران فروش و بازاریابی شرکتهای با هم برای جوانان

کارگاه مدیران فروش و بازاریابی

novartis

bel

علیرضا افسریان – فرزانه شاملوعلیرضا افسریان – فرزانه شاملو

قطاری که تا اینجا آوردتت، جلوترنمی بردت

Unilever

زها روحیضحا روحی

آشنایی با رفتار مصرف کننده

جواد نیک پیامجواد نیک پیام

بازی‌وارسازی (گیمیفیکیشن) در کسب و کار

بازی‌وارسازی را استفاده از المان ها و تفکرات بازی گونه، در زمینه هایی که ماهیت جدی دارند، تعریف می‌کنند. با استفاده از روش‌های بازی‌وار میتوان حس درگیرشدن، سرگرمی، تسلط و اختیار برای مخاطبان (چه درون و چه بیرون سازمان) را به حداکثر رساند. هدف از برگزاری کارگاه «بازی‌وارسازی در کسب و کار» معرفی مفاهیم مرتبط با با‌زی‌وارسازی بوده و شرکت کنندگان با انجام یک فعالیت گروهی با گام های طراحی و پیاده سازی روش‌های بازی‌وار آشنا خواهند شد.

آزاده دادگر

آزاده دادگر

ساخت گام به گام پروفایل لینکدین
و آموزش ابزارهای لازم برای ارتقا تجربه کاربری

نگین یشمینگین یشمی

از کارآموزی تا کارِ حرفه‌ای

امروزه محیط‌های کسب‌وکار تفاوت‌های بسیاری با گذشته پیدا کرده‌اند. شغل‌های زیادی ایجاد شده‌اند که در گذشته کسی آنها را نمی‌شناخت و حتی وجود خارجی نداشتند. شکل بازار و تعاملات کاری نیز تغییر کرده است. رقابت در همه زمنیه‌ها نسبت به گذشته بیشتر شده و مرزها برای انجام کارها دیگر معنایی ندارند. در دنیای امروز از هر جایی برای انجام هر کاری می‌توان اقدام کرد. تنوع ایجاد شده در کنار پیچدگی فضای کاری نیازمند برنامه‌ریزی برای مسیر و فرآیند حرفه‌ای شدن است. هر چقدر این مسیر دقیق‌تر و متناسب‌تر ترسیم شود خروجی بهتری خواهد داشت. شناخت امکانات، توسعه فردی، تدوین مسیر راه درست و تلاش برای اثرگذاری در کار از مواردی‌ است که باید آنها را گام‌به‌گام آموخت و به کار بست.

yektanet

User

دانیال بهزادی

امنیت داده ها در محیط کار

yektanet

رضا عباسیرضا عباسی

طراحی نرم‌افزار

User

رزومه داستان زندگی کاری ماست (چگونه در یک مصاحبه شغلی موفق شویم)

آقایان علیرضا افسریان از شرکت نوارتیس ، حمید یوسفی نژاد از شرکت تجارت شرق ایندستریز ، ستاره سلامت ( گلرخ مجیدی ، مهرناز رضایی ) از شرکت نستله ایران ،فاطمه سعادتی از شرکت بل روزانه

Unilever

محمد حسین پورمحمد حسین پور

نقش زنجیره تامین در چرخه مالی سازمان

با توجه به گستردگی فعالیت های زنجیره تامین در سازمان و هزینه های مرتبط با آن، درک چگونگی عملکرد نظام مالی در زنجیره تامین و جایگاه آن در سود وزیان سازمان بسیار حائز اهمیت است. در این کارگاه هزینه های مختلف زنجیره تامین بررسی و جایگاه و اهمیت آنها در قیمت تمام شده کالا و سود سازمان بررسی خواهدشد.

Snapp

شیوا میرزاییشیوا میرزایی

اهیمت ارزش ها در انتخاب مسیر شغلی

وب 24

حامی غفاری

حامی غفاری

مصائب شیرین

فریلنسری شغل نیست، در واقع سبکی از زندگی است که طرفداران آزادکاری در سراسر دنیا آن را انتخاب کرده‌اند تا بتوانند آنگونه که می‌خواهند کار و زندگی خود را مدیریت کنند. اما آیا واقعا فریلنسری آن مدینه فاضله یا در باغ سبزی است که با ما نشان می‌دهند؟ درواقع‌ فریلنسری یک چند وجهی است از مدیریت یک زندگی که امروز می‌خواهیم بیشتر درباره سبک زندگی فریلنسری صحبت کنیم. با خانواده غفاری همراه باشید!

Userکیوان کریمی‌پور

معرفی ابزارهای کاربردی برای کار در بازار دیجیتال مارکتینگ

توقعاتی که سازمان ها از نیروی فنی دارند

توقعاتی که سازمان ها از نیروی فنی دارند

سینا معصومی، مدیر فنی سحاب – علی فروتن نژاد، مدیر فنی دیجیکالا – باقر تبریزی، مدیر عامل کوئرا – بهنام حاتمی، VP of Engineering at Infrastructure of Cafe Bazaar؛ مدریتور: پیمان فخاریان (مدیر فنی یکتانت)

hyperstar

novartis

User

هادی میری – ندا روح‌بخش

رویای پیشرفت من

dnaunion

User

پویا صباغ

یک کمپین تبلیغاتی موفق

tapsell

User

محسن فدايى

ترکیب تیم خود را ببندید، منتخب ستارگان یا تیم هماهنگ؟

ananas-logo

ایلیا وکیلیایلیا وکیلی

چگونه برنامه‌نویس شویم؟

park

bidbarg

موسسه بیدبرگ – پارک علم و فن‌آوری دانشگاه تهران

گپ و گفت با موضوع مفاد قرار داد کار

پنل آسیب‌شناسی نمایشگاه‌های کار

پنل آسیب‌شناسی نمایشگاه‌های کار

ارائه گزارش نمایشگاه کار توسط دبیر علمی / آقای رفعتی مدیرمنابع انسانی نستله / خانم سپهری، مدیر حقوق و دستمزد شرکت یونیلیور / آقای زمانی مدیر منابع انسانی دی ان ای یونیون / آقای افسریان مدیر منابع انسانی نوارتیس / خانم رایگان مدیر منابع انسانی بل روزانه

پنل بهترين مسير شغلي براي كار در زمينه ديجيتال ماركتينگ

آرش برهمند، سردبير ماهنامه پيوست / هادى فرسادى، مدير ديجيتال ماركتينگ تپسي / احمدرضا آرماني، هم بنيانگذار و مدير ماركتينگ تومن / كيوان كريمى پور، استراتژيست ديجيتال تپسل / محسن فدایی